5 trendów w technologii opieki zdrowotnej w 2018 roku

5 trendów w technologii opieki zdrowotnej w 2018 rokuNie jest tajemnicą, że postęp techniczny ma duży wpływ na nasze życie. Od aplikacji nawigacyjnych, aby poprowadzić cię do domu bezpiecznie Internetu rzeczy, urządzeń, które istnieją, aby zaoszczędzić twój czas, istnieje wiele sposobów, nowa technologia może się przydać.

Ale kiedy przychodzi do zdrowia, technologia wykracza poza udogodnienia i staje się istotne. W zeszłym pacjenci powinni byli zadzwonić swoim lekarzom i umawiać się na spotkania, aby uzyskać odpowiedzi na proste pytania. Teraz pacjenci mogą obejść to wszystko i pozbyć się swoich lęków w mniej niż pięć minut za pomocą czatu bota na swoim telefonie polskiezdrowie-pl.pl.

Więcej żadnych oczekiwań w dusznym kanałach. Gone są dni, kiedy czekali na wyniki testów. Oto przyszłość: cyfrowa wszystko, natychmiastowe odpowiedzi, ratownicze urządzenia mniej, niż twój telefon. Istnieje wiele możliwości technicznych osiągnięć w dziedzinie opieki zdrowotnej-więc trzeba śledzić? Poprosiliśmy ekspertów medycznych zważyć i określić najlepsze trendy w dziedzinie technologii medycznych, które, ich zdaniem, będą dominować w 2018 roku.

Trendy rozwoju technologii opieki zdrowotnej

  1. Telehealth

Telemedycyna już jest rozwijającą się dziedziną medycyny, ale można się spodziewać, że będzie ona rozwijać się i wkraczają na wiele nowych służby zdrowia. Telemedycyna z definicji jest ” całością środków lub metod w celu poprawy opieki zdrowotnej, zdrowia publicznego i edukacji medycznej i wsparcia z wykorzystaniem technologii telekomunikacyjnych.”

Jeśli kiedykolwiek e-mail tam i z powrotem z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia w internecie, masz doświadczenie telemedycyny. Telehealth dziś obejmuje również tekstowych przypomnienia o spotkaniach, online, portale zdrowia, aby zobaczyć wyniki badań i aplikacji, aby śledzić ćwiczenia fizyczne lub spożycie żywności.

W 2018 roku ma jeszcze większy wzrost telemedycyny, szczególnie dla tych, którzy mieszkają w odległych lub wiejskich, gdzie dostęp do kliniki lub innych obiektów może być utrudniony. Urządzenia, które mogą bezprzewodowo przesyłać informacje o pacjencie – myślę, mankiety ciśnienia krwi, glukozy we krwi monitorów i wyświetlaczy tlenu—stanie się bardziej powszechne, jak lekarze mogą podążać za swoimi pacjentami z daleka.

Jedna z największych aren dla telemedycyny w rzeczywistości najmniejszy – urządzenie mobilne. Spodziewać się osiągnięcia w aplikacjach mobilnych, dedykowanych połączeń pacjentów i lekarzy, w tym te, które pokazują czat-boty i natychmiastowy dostęp do opieki medycznej.

  1. Wyższy poziom bezpieczeństwa

Wyższy poziom bezpieczeństwaIm więcej pacjentów i lekarzy wysyłają poufne informacje za pośrednictwem internetu, tym większe ryzyko jej przechwycenia przez cyberprzestępców. Zapotrzebowanie na najwyższej klasy cyberbezpieczeństwa nigdy nie była silniejsza.

„Organizacja służby zdrowia powinni być gotowi do wielomilionowe branży ransomware”, Adnan Raja, wiceprezes ds. marketingu Atlantic.net, mówi. Wyjaśnia, jak cyber-przestępcy mają na branży opieki zdrowotnej.

„Te [opieki zdrowotnej] organizacje często mają tysiące lub nawet dziesiątki tysięcy gigabajtów danych pacjenta, nie mogą pozwolić sobie stracić—co czyni je coraz bardziej gotowi słono zapłacić, aby uzyskać swoje dane z powrotem za wszelką cenę” – mówi Raja.

Aby odstraszyć hakerów, medyczne firmy poszukują nowych i lepszych sposobów ochrony danych. Nie zdziw się, jeśli spróbujesz zalogować się w internecie portal zdrowia i zmierzyć się z dwuskładnikowym uwierzytelnianiem. To pomaga wzmocnić swoje konto i uniemożliwić dostęp do informacji hakerów, którzy mogą znać hasło.

Dla pracowników służby zdrowia, najprawdopodobniej zobaczyć wzrost procedury bezpieczeństwa i protokołu w odniesieniu do elektronicznej informacji medycznej. Ty też będziesz miał uwierzytelniania wieloczynnikowej, i, najprawdopodobniej, szkolenie w zakresie bezpieczeństwa w internecie. Z zaburzeniami w opiece zdrowotnej o wartości nieco ponad 6 miliardów dolarów rocznie, szpitale i opieka zdrowotna dostawcy będą bardziej czujni na temat bezpieczeństwa w internecie.

  1. Czat-boty

Gdy słyszysz termin czat boty, można myśleć o botach z twoich dni komunikatorów, lub dla młodej tłumu, można nawet połączyć czat-boty z elektronicznymi osobistych asystentów, takich jak Siri od Apple lub Alexa od Amazon. Czy można sobie wyobrazić każdy z nich, nie jest zbyt daleko od tego, co to jest czat-boty do zdrowia.

Czat-boty są zasilane z poleceń lub sztucznej inteligencji (AI). Czat-boty na podstawie poleceń mogą wykonywać proste funkcje, takie jak wyświetlanie pogody, jeśli poprosisz o tym. AI-boty bardziej skomplikowane i stanowią szybko rozwijający się obszar zainteresowania, ponieważ wykorzystują algorytmy i dane, aby w istocie uczyć się i współpracować z ludźmi.

Z punktu widzenia zdrowia, AI-boty mogą służyć jako pośrednik między pacjentami i lekarzami. Wyobraź sobie, że masz przeziębienie,ale nie jesteś pewien, co należy zrobić wycieczkę do gabinetu lekarza. AI-bot może odpowiedzieć na twoje pytania medyczne i albo umówić się na spotkanie dla ciebie, albo podłączyć do prawdziwej pielęgniarki lub lekarza, jeśli jest to konieczne.

AI botów mogą również działać jako pielęgniarki, pomagają pacjentom dbać o swoje zdrowie. Te boty mogą powiedzieć, kiedy przyjmować leki, może zaplanować wizytę u lekarza dla ciebie, a nawet może kontrolować swoje zdrowie i powiadomić pielęgniarkę lub lekarza, jeśli jest to konieczne.

  1. Uosobiona medycyna

Uosobiona medycyna jest na wzrost od zakończenia projektu genomu człowieka, który wyświetla kolejność DNA w genomie człowieka. To pomogło naukowcom i pracownikom służby zdrowia zrozumieć, że informacja genetyczna każdego człowieka jest inna, a więc służba zdrowia musi być dostosowana do człowieka.

W ten sposób, uosobiona medycyna była trendu obszarem badań w ciągu wielu lat. Arlen Ward, doktor filozofii, PE, z funkcja System Insight Engineering, przewiduje, że w 2018 r. można się spodziewać, aby usłyszeć więcej o секвенировании genów i genetycznym testach.

„Ponieważ sekwencjonowanie genów staje się mniej kosztowne, odbędzie się już genetycznych testów, aby ustalić, jakie leki mają najlepsze szanse pracować dla pacjenta” – mówi Ward. Dodaje, że sekwencjonowanie genów raka staną się również bardziej widoczne, ponieważ naukowcy starają się opracować bardziej skuteczne preparaty ukierunkowane na konkretne genomy.

Z punktu widzenia technologii, oznacza to wzrost technologii CRISPR, która edytuje geny, aby pomóc w leczeniu lub zapobieganiu niektórych chorób genetycznych. Spodziewaj się zobaczyć więcej rozmów związanych z technologiami edycji genów, i nie zdziw się, jeśli lekarz zaproponuje ci badania genetyczne w niedalekiej przyszłości.

  1. Noszone technologii

Noszone technologiiPamiętaj wszystkie emocje i intrygi wokół Google Glass? Mimo to, być może, nie usprawiedliwiał furorę, możesz być pewien, że носимая technologia nie zniknęła. Faktycznie, Międzynarodowa Korporacja danych (IDC) prognozuje, że do 2020 roku zostanie sprzedany 213 miliardów jednostek noszenia technologii.

Dla zdrowia to jest wielki wiadomość. Rozważmy inwazyjne urządzeń, takich jak glukometry dla osób z cukrzycą. Nadającą się do noszenia technologii, diabetycy mogą zamiast nieść podobne do watch urządzenie z microneedle, pozwolić безболезненному i precyzyjnej kontroli poziomu glukozy w ciągu dnia.

Inne przenośne technologii, które, jak się oczekuje, wyjdą na scenę, to te, które kontrolują jakość snu i oddechowe wzorce, które mogą pomóc zdiagnozować zespół bezdechu sennego, a także inne urządzenia, które pomagają kontrolować tętno, częstość oddechu i temperaturę skóry, która synchronizuje się z telefonem i może być przekazana lekarzowi.

Czy jesteś gotowy na zmiany?

Technologie tworzą fale w zakresie opieki zdrowotnej, ulepsza życie milionów ludzi. Od inteligentnych robotów do urządzeń przenośnych technologia przynosi opiekę zdrowotną w ręce pacjenta. Oznacza to, że opieka zdrowotna przemysł będzie potrzebował w czołówce, którzy wiedzą, jak wykorzystać dane techniczne i know-how do zarządzania zmieniającym się krajobrazie zdrowia jutra. Jeśli chcesz, aby pomóc dostawcom usług medycznych wejść w następną falę osiągnięć, będziesz potrzebował silnego edukacyjnym tło.